Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut
« Powrót

X Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej (PTNefD)

01 lutego 2024 16:25

Szanowni Państwo,

Lekarze Nefrolodzy Dziecięcy, Pediatrzy i Lekarze Medycyny Rodzinnej!

Drogie Koleżanki i Koledzy!

 

W dniach 23-25 maja 2024r w Gdańsku odbędzie się X Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej (PTNefD).

Organizatorem Konferencji jest Katedra i Klinika Pediatrii, Nefrologii i Nadciśnienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,

a miejscem spotkania - wizytówka nowoczesnej architektury Gdańska, jaką jest Europejskie Centrum Solidarności.

 

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego oraz Zarządu PTNefD mam ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

 

Jak co roku, spotkamy się w gronie nefrologów dziecięcych, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej, aby poszerzyć wiedzę w zakresie chorób nerek u dzieci, wymienić doświadczenia oraz poruszyć nurtujące nas problemy; wszystko w niezmiennie  przyjaznej i otwartej atmosferze starego Gdańska. 

Jak zawsze, liczymy na inspirujące dyskusje podczas sesji, zaprezentowanie własnych osiągnięć naukowych, ale również zacieśnianie kontaktów i nawiązywanie przyjaźni, a po wykładach - równie ekscytujące- spacery uliczkami Starego Miasta i brzegiem Motławy.  Podczas zjazdu będziemy mieli okazję wysłuchać wykładów szacownych gości zagranicznych, ale nie zapomnimy również o naszych najmłodszych koleżankach i kolegach, którzy będą dyskutować podczas Warsztatów Młodych Nefrologów. Dla chętnych zaplanowaliśmy również praktyczne warsztaty poszerzające wiedzę w zakresie genetyki klinicznej oraz zaburzeń mikcji u dzieci.

 

Wierzymy, że Państwa udział w zjeździe będzie doskonałą okazją, nie tylko do wzbogacenia wiedzy nefrologicznej, ale również do zachwytu pięknem Gdańska i do zaczerpnięcia w płuca morskiej bryzy.

 

Gorąco zapraszamy do Gdańska!

 

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

prof. dr hab. med. Aleksandra Żurowska

dr n.med. Ilona Zagożdżon

dr n.med. Michał Maternik

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.ptnfd2024.pl