Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut
« Powrót

Przychodzi Wena do Lekarza - XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Profesora Andrzeja Szczeklika

22 listopada 2022 21:17

Szanowni Państwo,
Drodzy Członkowie Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej,

Zapraszamy Państwa do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Profesora Andrzeja Szczeklika 'Przychodzi Wena do Lekarza'.

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Przychodzi Wena do Lekarza” został ogłoszony z inicjatywy Profesora Andrzeja Szczeklika we wrześniu 2011 roku. Po śmierci Profesora, która nastąpiła przed ogłoszeniem wyników pierwszej edycji, konkursowi nadano Jego imię. Organizatorem Konkursu, a także Gali wręczenia nagród laureatom, jest wydawnictwo Medycyna Praktyczna, a od VI edycji także Naczelna Izba Lekarska.

Ideą Konkursu jest zwrócenie uwagi, poprzez twórczość literacką, na szczególną wrażliwość, jaka musi cechować dobrego lekarza, by potrafił właściwie odczytywać potrzeby chorego.

Termin przesyłania prac konkursowych: 15 lutego 2023r.

W załączeniu: zaproszenie do udziału w Konkursie oraz relacja z tegorocznej Gali Konkursu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz jego regulamin są dostępne na stronie internetowej: www.mp.pl/wena

Zachęcamy do aktywnego udziału w Konkursie!

Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej

wena_edycja_2023.pdf
wena_relacja_2022.pdf