Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut
« Powrót

Badanie CYSTOSHOT

24 maja 2024 15:19

Szanowni Państwo,

 

zakażenia układu moczowego (ZUM) to jeden z najczęstszych problemów infekcyjnych wieku dziecięcego. Mimo szeroko dostepnych rekomendacji różnych Towarzystw Naukowych, niekiedy pojawiają się trudności w podejmowaniu decyzji o zakresie diagnostyki w tej grupie pacjentów. Czy wykonać badanie cystouretrograficzne? Kiedy najlepiej je wykonać?

 

Dlatego też zespół nefrologów i urologów dziecięcych we współpracy ze specjalistami nauk społecznych stworzył ankietę, która posłuży do poznania Państwa praktyki klinicznej postępowania diagnostyczno-terapeutycznego u niemowląt po przebytym ZUM. Zapraszamy do wypełnienia krótkiej i anonimowej ankiety.

Ankieta kierowana jest do lekarzy specjalistów oraz w trakcie specjalizacji z nefrologii dziecięcej, pediatrii i urologii. Każda opinia jest dla nas cenna.

 

Link do ANKIETY:             https://forms.gle/qtB5AV6h16Ve4wRt7