Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut
« Powrót

XIX KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEFROLOGII DZIECIĘCEJ

15 marca 2022 16:58

Wielce Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

 W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XIX Sympozjum Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej, które odbędzie się w dniach 13-14 maja 2022 roku w Poznaniu.
Tematem przewodnim spotkania będzie „Nefrologia dla Przyjaciół – czyli o chorobach nerek w różnych specjalnościach medycznych”.Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy, którzy w trakcie sympozjum przedstawią najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie nefrologii dziecięcej.
W trakcie sympozjum możliwe będzie przedstawienie w formie prezentacji plakatowych własnych doniesień i doświadczeń uczestników. Ponadto, przygotowujemy sesję ukazującą najnowsze doniesienia w zakresie leczenia chorób nerek, które pojawiły się w ostatnim roku.
Tylko poprzez Państwa osobiste zaangażowanie oraz aktywny udział w tym spotkaniu nasza konferencja „na żywo” będzie po raz kolejny okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach dyskusji między młodymi i bardziej doświadczonymi lekarzami.
Wierzę głęboko, że planowane spotkanie będzie okazją nie tylko do naukowych dyskusji, ale będzie służyło odnowieniu starych i nawiązaniu nowych przyjaźni szczególnie w erze pandemii.

 
Przewodniczący Komitetu Naukowego
prof. dr hab. med. Jacek Zachwieja

 

 

Link do strony Konferencji: https://ptnfd2022.pl/

Rejestracja na Konferencję jest już otwarta.

Streszczenia można zgłaszać w terminie do 01.04.2022.