Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut

Aktualności

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia 2013

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej składa Państwu Życzenia Wesołych Pogodnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

XIII Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Białymstoku 03 grudnia 2013

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące XIII Ogólnopolskiej Konferencji Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. Więcej w pliku, który znajdą Państwo w załączonym dokumencie:

XIII Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Białymstoku

 

Dostępna jest już również strona internetowa zjazdu. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią pod adresem  http://www.nefropediatria2014.skolamed.pl/.

Program nowej specjalizacji z nefrologii dziecięcej 03 grudnia 2013

W dniach 21-22 listopada odbyło się spotkanie robocze grupy przygotowującej program specjalizacji z nefrologii dziecięcej. W spotkaniu brali udział: profesorowie: Danuta Zwolińska, Maria Małgorzata Zajączkowska, Aleksandra Żurowska, Jacek Zachwieja, Helena Ziółkowska, Maria Szczepańska i Marcin Tkaczyk. Ustalono program specjalizacji. W chwili obecnej dokonywane będą poprawki redakcyjne.

Specjalizacja z nefrologii dziecięcej 27 października 2013

Szanowne Koleżanki i Koledzy. Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej zawiadamia, że od VIII 2013 rozpoczął pracę zespół przygotowujący program specjalizacji z nefrologii dziecięcej powołany przez CMKP. Zespołowi przewodniczy prof. Danuta Zwolińska. W chwili obecnej trwają intensywne prace nad programem specjalizacji.

Nowy Konsultant Krajowy w dziedzinie nefrologii dziecięcej 28 czerwca 2013

Z wielką przyjemnością Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej chciałby poinformować, że decyzją Ministra Zdrowia Konsultantem Krajowym  w dziedzinie nefrologii dziecięcej została Pani Profesor dr hab.n.med Danuta Zwolińska z Katedry i Kliniki Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Profesor Danuta Zwolińska jest wysokiej klasy nefrologiem i pediatrą o szerokich osiągnięciach klinicznych i naukowych, którą wszyscy bardzo dobrze znamy i szanujemy. Jesteśmy pewni, że współpraca naszego Towarzystwa z Konsultantem Krajowym układać się będzie doskonale.

XII Konferencji PTNefD i życzenia świąteczne 18 grudnia 2012

Szanowni Państwo, W imieniu Komitetu Organizacyjnego XII Konferencji PTNefD, która odbędzie się w dniach 23-25 maja 2013 roku w Lublinie uprzejmie przypominam, że wszelkie informacje dotyczące konferencji znajdują się pod adresem www.nefropediatria2013.skolamed.pl. Pragnę zwrócić szczególną uwagę na ważne terminy, w tym nadsyłanie pełnych prac do 10 stycznia, a streszczeń do 15 lutego 2013 roku.  Proszę przyjąć także życzenia  Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności w Nadchodzącym Nowym 2013 Roku.

Zaległe składki 02 grudnia 2012

Uprzejmie przypominamy o zapłaceniu składek członkowskich za rok 2012 i 2013. Dla ułatwienia opublikowaliśmy rachunek do przelewu na stronie. To tylko 50 pln. Możliwe jest zapłacenie także zaległych składek za lata 2009-2011. Szczegółowych informacji o członkostwie i wysokości składek udzieli Państwo Skarbnik i Sekretarz Zarządu, Marcin Tkaczyk.

Nowe zalecenia Towarzystwa na stronie 24 maja 2012

Od dzisiaj ze strony można pobrać nowe zalecenie Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dzieciecej. Zalecenie dotyczy stanowiska Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej dotyczącego leków stymulujących erytropoezę.

 

Zalecenie w formacie PDF można pobrać tutaj.

PTNefD

Konsultant krajowy:

prof.dr hab.n.med.

Danuta Zwolińska

Katedra i Klinika Nefrologii Dziecięcej

Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu