Polskie Towarzystwo Nefrologi Dziecięcej

Upowszechniamy wiedzy o chorobach nerek u dzieci i młodzieży i sposobach leczenia, podnosimy kwalifikacje i poziom naukowy lekarzy, dbamy o przestrzeganie zasad deontologii lekarskiej, reprezentujemy nefrologię dziecięcą i pokrewne dziedziny, popularyzujemy ich osiągnięcia na forum krajowym i zagranicznym, organizujemy współpracę pomiędzy ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, chronimy prawa nefrologów dziecięcych oraz zrzeszonych pracowników dyscyplin pokrewnych.

Zobacz nasz statut

Aktualności

Kondolencje 21 czerwca 2014

W imieniu członków Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej

składamy wyrazy głębokiego współczucia

Pani Profesor Małgorzacie Zajączkowskiej

z powodu śmierci Męża.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej

Konferencja w Białymstoku zakończona 02 czerwca 2014

Zakończyła się XIII Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Białymstoku. Kolejny zjazd odbędzie się już w przyszłym roku w dniach 24-26 maja w Łodzi. Serdecznie zapraszamy.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia 2013

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej składa Państwu Życzenia Wesołych Pogodnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

XIII Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Białymstoku 03 grudnia 2013

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące XIII Ogólnopolskiej Konferencji Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. Więcej w pliku, który znajdą Państwo w załączonym dokumencie:

XIII Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Białymstoku

 

Dostępna jest już również strona internetowa zjazdu. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią pod adresem  http://www.nefropediatria2014.skolamed.pl/.

Program nowej specjalizacji z nefrologii dziecięcej 03 grudnia 2013

W dniach 21-22 listopada odbyło się spotkanie robocze grupy przygotowującej program specjalizacji z nefrologii dziecięcej. W spotkaniu brali udział: profesorowie: Danuta Zwolińska, Maria Małgorzata Zajączkowska, Aleksandra Żurowska, Jacek Zachwieja, Helena Ziółkowska, Maria Szczepańska i Marcin Tkaczyk. Ustalono program specjalizacji. W chwili obecnej dokonywane będą poprawki redakcyjne.

Specjalizacja z nefrologii dziecięcej 27 października 2013

Szanowne Koleżanki i Koledzy. Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej zawiadamia, że od VIII 2013 rozpoczął pracę zespół przygotowujący program specjalizacji z nefrologii dziecięcej powołany przez CMKP. Zespołowi przewodniczy prof. Danuta Zwolińska. W chwili obecnej trwają intensywne prace nad programem specjalizacji.

Nowy Konsultant Krajowy w dziedzinie nefrologii dziecięcej 28 czerwca 2013

Z wielką przyjemnością Zarząd Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej chciałby poinformować, że decyzją Ministra Zdrowia Konsultantem Krajowym  w dziedzinie nefrologii dziecięcej została Pani Profesor dr hab.n.med Danuta Zwolińska z Katedry i Kliniki Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Profesor Danuta Zwolińska jest wysokiej klasy nefrologiem i pediatrą o szerokich osiągnięciach klinicznych i naukowych, którą wszyscy bardzo dobrze znamy i szanujemy. Jesteśmy pewni, że współpraca naszego Towarzystwa z Konsultantem Krajowym układać się będzie doskonale.

XII Konferencji PTNefD i życzenia świąteczne 18 grudnia 2012

Szanowni Państwo, W imieniu Komitetu Organizacyjnego XII Konferencji PTNefD, która odbędzie się w dniach 23-25 maja 2013 roku w Lublinie uprzejmie przypominam, że wszelkie informacje dotyczące konferencji znajdują się pod adresem www.nefropediatria2013.skolamed.pl. Pragnę zwrócić szczególną uwagę na ważne terminy, w tym nadsyłanie pełnych prac do 10 stycznia, a streszczeń do 15 lutego 2013 roku.  Proszę przyjąć także życzenia  Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności w Nadchodzącym Nowym 2013 Roku.

PTNefD

Konsultant krajowy:

prof.dr hab.n.med.

Danuta Zwolińska

Katedra i Klinika Nefrologii Dziecięcej

Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu